top of page

Jak předejít brzké pubertě v praktických krocích


Zatímco vládní agentury, lékařské organizace a průmysl se musí vypořádat s faktory přispívajícími k předčasné pubertě v celosvětovém měřítku, můžeme – a musíme – pomoci předcházet nebo zmírnit faktory, které mohou vést k předčasné pubertě. To hlavně prostřednictvím našich rozhodnutí a učit je naše dcery dělat.


Zde je přehled praktických kroků, které můžete podniknout doma.

 • Zabraňte vystavení „hormonálním disruptorům“

 • Vyhněte se produktům, jež jsou ošetřeny zpomalovači hoření

 • Povzbuďte své teenagerky, aby se vyhýbaly kdejaké kosmetice, a pokud ji budou používat, ať je přírodní. Krátkodobě je to dražší, ale cena zdraví je v průběhu času mnohem nižší!

 • Pořiďte své dceři skleněnou láhev na vodu. Povzbuďte ji, aby se vyhnula pití z plastových lahví, kdykoli je to možné.

 • Vyhněte se potravinám zabalených v plastovém obalu. Také plastovým nádobám na potraviny pro ohřívání a uchovávání horkých potravin, jak je to jen možné.

 • Jezte organické potraviny, kdykoli je to možné, zejména mléčné a masné výrobky, které hromadí kontaminanty životního prostředí a s větší pravděpodobností hromadí hormony a antibiotika používaná ve výrobním procesu. Podívejte se na internetu na „špinavou dvanáctku“ kde najdete seznam „radši se vyhnout“, pokud není produkt organický.

 • Přejděte v domácnosti na používání ekologicky šetrných čisticích prostředků, zejména na výrobky, které jsou neparfémované. Dokonce i dýchání vůní, které často obsahují ftaláty, může způsobit narušení endokrinního systému.

Zapracujte společně na stresové odolnosti vaší dcery

 • Naučte svou dceru, aby si vyžádala pomoc od učitele a aby za vámi přišla, pokud se ve škole vyskytnou stresory ze strany vrstevníků nebo snad i šikana.

 • Povzbuďte svou dceru, aby se přihlásila do kroužku se zaměřením na sport, tanec nebo jiné fyzické aktivity, které ji baví.

 • Omezte vystavení televiznímu násilí a pořadům, které sexualizují a objektivizují dívky a ženy.

 • Snižte vystavení sociálním médiím a naučte svou dceru, jak se zapojit do sociálních médií zdravějším způsobem, aby se vyhnula „FOMO“, „srovnávání a zoufalství“, nerealistickým obrazům těla a úzkosti a depresím, o kterých víme, že vzrostly úměrně používání platforem sociálních médií.

 • Naučte jednoduché meditační nebo relaxační dovednosti, které je třeba provést před spaním, zkouškami nebo ve stresové situaci. Stačí se nadechnout a říct: „Jsem“ při nádechu a „V klidu“ při výdechu 4krát za sebou nebo „napočítat do 10“ s hlubokým dýcháním.

 • Seznamte se s nástroji odolnosti a naučte je svou dceru – je to dar, který vydrží na celý život!


Podporujte zdravý vztah k stravování a cvičení

 • Podporujte zdravé stravování jako součást zdravého životního stylu, abychom jídlo nestigmatizovali. Pamatujte, že stojíme proti monstróznímu potravinářskému průmyslu, který chce naše děti od nejútlejšího věku přimět k závislosti na cukru a zpracovaných potravinách – naučme naše děti, aby to poznaly a zdravě se rozhodovaly.

 • Odstraňte sladké sodovky (a dokonce i ovocnou šťávu, která může mít tolik cukru jako soda!). Voda je nejzdravější nápoj.

 • Zdůrazněte rostlinnou stravu z celozrnných potravin se zdravou velikostí porcí bez omezování nebo stigmatizace jídla.

 • Snažte se co nejlépe omezit bílý chléb, bílé těstoviny, bílou rýži a průmyslově zpracované potraviny z jídelníčku: místo toho zdůrazněte kvalitní bílkoviny a zeleninu jako hlavní pilíř jejich jídelníčku.

 • Snižte množství sledování televize na polovinu a přidejte na společném pohybu.

 • Ujistěte se, že všechny tyto věci děláte sami – naše děti modelují to, co vidí, mnohem více než to, co říkáme!

46 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page